تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز
بسم الله الرحمن الرحیم - سلام به کلاس دومی ها خوش آمدید کلاس دومی ها - معلم ( ویژه اولیا گرامی )

کلاس دومی ها

سمایی بود هر که ساعی بود

 حرفه من این است که ستاره ها را صیقل دهم  ،

   پرداخت کنم ،

 جلا بدهم و به آسمان زندگی بفرستم !

من در دنیایی مملو از حرفه های گوناگون ، حرفه ای شگرف و بالنده دارم . می پرسید حرفه ی من چیست ؟ « من ستاره پردازم ! »

حرفه ی من خیلی مهم است اگر بخواهید بدانید چه قدر مهم است ، کافی است شب هنگام ، به ستارگانی که می درخشند و چشمک می زنند ، نگاه کنید .

ستارگان چشمک زن من ، در آسمان مدرسه چشمک می زنند . وظیفه ی من این است که آن ها را به کلاس بیاورم ، صیقل بدهم ، پرداخت کنم ، رنگ طلایی بزنم و رهایشان سازم تا جای خود را در آسمان زندگی پیدا کنند . مثل ستارگان درخشان آسمان که هر یک در جای خود قرار گرفته اند .

ستاره های ریز و درشت ، با چهرهای گوناگون به کلاس من می آیند . بعضی از آن ها آماده ی جلا گرفتن هستند : اما بعضی کدر و بی رنگند . برخی دل نواز و دل آرامند و بعضی مهربان و دل پذیر ند . برخی حساس و شکننده اند و عده ی کمی هم تیغ دار و آزار دهنده هستند !

همان طور که ستارگانم را جلا می دهم ، همان طور که به آن ها یاد می دهم و به هر کدام رنگ طلایی می زنم ، می گویم : « دنیا بدون شما هیچ معنایی ندارد . » به آن ها می گویم : « شما می توانید ستاره های درخشانی باشید . شما می توانید ستاره هایی نورانی در آسمان زندگی باشید . »

به آن ها می گویم : « دنیا جای خوبی برای زیستن است ، چون شما در آن هستید . »

هرشب ، وقتی که به آسمان نگاه می کنم ، شغل آبرومند و پرشکوه خودم را به یاد می آورم . به یاد می آورم که فردا صبح ، باید برای جلا دادن ستارگان کوچک کلاسم ، آماده باشم .

   

             [ چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391 ] [ 05:32 ب.ظ ] [ آموزگار ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، ،